top of page

O prasátku Lojzíkovi

Lojzík vznikl jako jednoduchá kresbička - ten jeho chobůtek nás hned rozesmál. Možná na nás jen dělal dlouhý nos,

ale my jsme ho přesto adoptovali. Od prvního okamžiku bylo jasné, že jednou bude Lojzík z ilustrací vykukovat

a rozběhne se, kam on sám chce... do večerníčku.

 

 

 

 

 

Ve třetím dílu se Lojzík vydává hledat svého ztraceného vrabčího kamaráda. Nebude to ale vůbec jednoduché, protože nikdo vlastně neví, kam se poděl. Stopa vede do hlubokých hvozdů až k Oslímu můstku. Jenže když tam Lojzík dorazí, stopa záhadně končí. Jedinou nadějí zůstává tajemný lesní rituál... ale co by Lojzík pro záchranu Čepeřáka neudělal.

 

O prasátku Lojzíkovi 3 - Jak vycvičit vrabce (2015)

Lojzík nám ve druhém dílu trochu povyrostl a spolu s vrabcem Čepeřákem se vydává na svou první velkou cestu za oceán… ale začněme pěkně od začátku. Ve druhém díle Lojzíka trápí bolavá záda - a to kvůli dlouhému nosu, který by mu mohlo závidět i malé slůně. Maminka ho proto posílá na prázdniny za tetou, učitelkou jógy. Má to ale jeden háček, teta totiž nebydlí ve vedlejší vesnici, ale za oceánem - v daleké Indii.

Na cestách se Lojzík seznamuje s novými, kamarády - kozou, buvolem a jeho psem Raťafou, stopuje šakala divokou džunglí, objeví podivného tvora z jeskyně, počítá ovečky v přeplněném indickém vlaku a také se učí cvičit jógu.

 

 

O prasátku Lojzíkovi 2 - Pozdrav slunci (2014)

Lojzík je vlastně prima kluk. A nebýt toho, že má nos jako chobot, určitě by mezi své sourozence zapadl. Jenže tu je ten proklatý nos. I když ho mají rodiče moc rádi, Lojzík se stává terčem posměchu a různých kulišáren od svých sourozenců. Osud mu však do cesty přivede dobrého kamaráda, vrabce Čepeřáka. Spolu se rozhodnou utéct a najít Lojzíkovi novou rodinu. Lehké to ale mít nebudou. Čepeřák je totiž trochu popleta a musí Lojzíka tahat ze šlamastiky, do které ho sám dostal.

 

 

O prasátku Lojzíkovi 1 - Cesta za nosem (2011)

 

bottom of page